Lubniewice, Lubuskie, Polska

Lubniewice - Konigswalde

 
Linki

Lubniewice (po angielsku)

 Strona Lubniewic

 

   PKS interaktywny rozkład jazdy, oddziały PKS sulęcin

Rozkład jazdy pociągów, wyszukiwanie połączeń. PKP

TV PROGRAM programowej wszystkich polskich stacji telewizyjnych

dziecko

sma plus   sms z internetu

angielski w lubniewicach

gazeta lubuska

Dzisiaj Lubniewice to jeden znajwiększych, rozwijających się centrów turystycznych w zachodniej Polsce. Rozbudowana i zmodernizowana została baza noclegowa i gastronomiczna, powstały nowe i nowoczesne obiekty turystyczne i sportowe, a także domy letniskowe i mieszkalne. Licznych turystów z kraju i zagranicy przyciągają walory przyrodnicze i klimatyczne, bogate zaplecze turystyczne i sportowe oraz czystość Lubniewic. 

Dzięki dużym jeziorom, tj.  Lubiąż, Krajnik, Lubniewsko, wraz z zadbanymi plażami i kąpieliskami oraz przystaniami jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych m. in. żeglarstwa, surfingu i windsurfingu, pływania kajakiem i canoe. Można tu wypożyczyć sprzęt pływający i wędkarski. Bogate i urozmaicone lasy zachęcają do wycieczek konnych, pieszych i rowerowych. Wyznaczone są trasy konne, szlaki piesze oraz ok. 100 km ścieżek rowerowych. Dla miłośników przyrody atrakcją będzie 1400 ha rezerwatu błotnego "JANIE" i zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Uroczysko Lubniewsko" z wieżą widokową. Można tu zobaczyć okazy fauny i flory takie jak rosiczka, bielik, zimorodek, wydra czy borsuk i rzadko spotykane pofałdowania terenu z licznymi jeziorami i strumieniami.

W Lubniewicach działa 10 ośrodków wypoczynkowych, w tym 4 całoroczne, wyposażone w całe zaplecze noclegowe, żywieniowe, oraz rekreacyjno-sportowe (sprzęt pływający, rowery, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa), są małe hoteliki, pensjonaty, pola campingowe, biwakowe, a także kwatery prywatne. Coraz więcej jest także gospodarstw agroturystycznych. Można pojeździć konno lub skorzystać z przejażdżek bryczką. Dużą atrakcją jest rampa dla łyżworolkowców postawiona w Lubniewicach w "Miasteczku Ruchu Drogowego". Sezon turystyczny trwa od maja do listopada. Zimą Lubniewice odwiedzane są przez amatorów spacerów. Wiele osób przyjeżdża również podczas świąt i weekendów.

 

Galeria

Noclegi

Instytucje

Ogłoszenia

Pogoda

Linki

Szukaj

Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Glisno    Jarnatów    © 2007 ..:: Lubniewice Portal Informacyjny ::.. eLubniewice    Rogi    Osiecko